Robotika i programiranje za djecu u Viru
čet, 08.stu 2018

U organizaciji Tima za robotiku udruge Epsilon održano je predavanje i radionica o robotici i programiranju za osnovnoškolce u Viru. Učenici, ali i njihovi roditelji, pokazali su veliki interes za ova područja te su izrazili želju za češćim sadržajima ovakvog tipa.

Članovi naše udruge su osnovnoškolce upoznali s osnovnim pojmovima u robotici i programiranju, njihovim svakodnevnim primjenama te važnosti ovih disciplina za razvoj mladih osoba. Na kraju, prikazani su i izrađeni neki programi na robotu mBot te micro:bitovima.

Ovim predavanjima počinjemo našu popularizaciju robotike i programiranja u društvu, želeći u našoj okolini stvarati atmosferu i okvir za uključenje digitalnih vještina u cjelokupni obrazovni sustav naše županije.